"До розкішного ресторану під'їжджає "Мерседес". Звідти виходить багатій зі своєю дружиною. Біля входу їх зустрічає оточений численною охороною міністр. Ця товстопуза сволота тисне одне одному забруднені кров'ю руки... Спочатку я кидаю в цю компанію кілька пляшок із бензином, потім дістаю автомата, кричу «Ви засуджені революцією до смерті» та добиваю виродків, що корчаться на землі. І так буде в кожному місті. В одну мить піднімуться всі мої товариші і знищать усіх тих, хто смокче кров з чесних людей. І той, хто буде не з нами, той буде проти нас. Viva revolution! Viva Liberte! (Цитати тут і далі - з бесіди двох молодих анархістів)
«Держава розплатиться кров’ю…»
«Всесвітня розправа з буржуями» - мрія сучасних анархістів
Стас АЛЕКСЄЄВ
Мрії двох молодих синдикалістів про початок "всесвітньої розправи з буржуями" не варто сприймати з усмішкою. Світ готується до війни проти олігархів. І вже не важливо, під яким прапором збираються ті, хто "готові пожертвувати життям за волю" — під зеленим, червоним чи під розсіченим по діагоналі червоно-чорним.
Чеченці кидаються з гранатами під російські танки за те, щоб "жити у своїй країні за своїми законами". У США група людей скерувала пасажирські літаки у "серце" і "мозок", гроші і владу, головні органи Держави. В Росії живцем спалюють міліціонерів у їхніх власних офісах.
"Пані Держава, залежна чи незалежна", потрапила під зливу свинцю, бензину і "розривається зсередини". "Народ втомився бути приниженим", тому до барикад і вуличних перестрілок з міліцією часу залишилося стільки, скільки залишилося "терпіння в принижених". І головне завдання тих, хто рухає "зневіреними", не змінилося з часів Нестора Махна: "розгін урядових закладів і оголошення поза всякими правами існування приватної власності на землі, фабрики, заводи й інші види суспільних підприємств".
Проти всіх
Батька Махна й дотепер згадують на Запоріжжі. Причому багато хто — добрими словами. Щороку 26-27 жовтня, у день народження незабутнього Нестора Івановича на Гуляй-Полі збираються під червоно-чорними прапорами юрби молодих людей. Вони організовані, у них залізна дисципліна. Це зовсім не та п'яна ватага матросів у пошматованих тільняшках, котра, завдяки радянським фільмам, десятиріччями асоціювалася з анархістами.
Дисципліна на таких масових зборах обов'язкова, тому що будь-який сміливий вигук, будь-який різкий рух розцінюється патрулями міліції як спроба державного перевороту.
Акції на Гуляй-Полі відвідують цього дня й інші організації Приїздять, наприклад, "нові козаки" на "волгах" і "мерседесах" ще якісь бритоголові індивідууми та просто селяни, колиши махновці. Все як у кіно!
Більшість обивателів не сприймають анархістів серйозно. Але, "судячи з настільки підвищеної уваги, усе-таки побоюються". Побоюються — м'яко сказано, — бояться, адже ці люди ратують за відкритий терор проти всього, з чим усі вже давно змирилися. "Навіть комуніст злилися з бізнесменами і виступають за якісь реформи, вони продались". Анархісти ж не бачать іншого шляху до змін, окрім революції і збройних акцій.
Найвагомішу підтримку анархісти отримують у профспілок, особливо — незалежних. Колись Незалежна профспілка гірників домоглася того, що у Федерації анархістів Донбасу (ФАД), однієї з найпотужніших анархо-синдикалістських організацій України, з'явився офіс у колишньому будинку Мінвугілля. Вона ж надала безкоштовну юридичну підтримку та ще багато чого. Це сталося після того, як ФАДівці зуміли звільнити з донецького СІЗО ув'язненого після чергової акції протесту лідера страйкарів-шахтарів.
Стихійні страйки та новітні профспілки — це величезне поле діяльності для анархістів різного роду. Хто, як не робітники, усім та завжди незадоволені? В тому числі — і корумпованими профспілками, навіть "незалежними". Адже відомо, що там, де починають крутитися великі гроші, з'являється мафія. Тому профспілкові боси, котрі колись були рядовими робітниками, починають надурювати своїх товаришів. Відповідний хід "обдурених" — створити контрмафію, тобто своє угруповання.
Всім відомо, що таке профспілка. Це добре описано в історії США, Іспанії, Італії, Англії та ще багатьох європейських держав. Популярні фільми на кшталт "Кулака" цілком правдоподібно розповідають про те, як незадоволені робітники спочатку починали страйкувати, потім у їхніх лавах з'являлася сильна особистість. Вона організовувала усіх в одну армію, в "кулак", де робітники перетворювалися у загін бійців, що був готовий на все.
Профспілка — це завжди бойова організація. Досить лише подивитися інші значення англійського слова Strike, аби зрозуміти, що таке протест робітників...
"1) ударяти(ся), завдавати удару, бити (фізично: рукою, зброєю, інструментом і т.п.)... 2) пробивати, проникати крізь що-небудь: а) уст. заколоти, зарубати, проткнути (букв, і перен.); б) проникати крізь, проростати... 3) атакувати (про людей, звірів, хвороби, стихії і т.п.)... 5) доводити (доходити) до певного стану (пов'язаного з фізичними збитками),to strike smb dead - вбити... 6) вселяти (страх і т.п.)..."
Ненависть, убогість, готовність до відкритого бою і відчайдушність страйкарів — на руку їхнім керівникам. "Люди — це порох революції", як сказав молодий "геноссе" на одному зі страйків у неофіційній бесіді. А якщо більш чесно і прямолінійно, то люди – це м’ясо, яке пожирає будь-яка боротьба, те, чим харчуються вожді. І це стосується не лише босів профспілок та лідерів анархістів. У більшості випадків це стосується усіх, хто керує більш ніж однією людиною.
Слово — вождям
N — анархіст, партійний бос, учасник і організатор багатьох страйків. Йому близько тридцяти років і сенс його життя тільки у боротьбі:
"Я, звичайно, не думаю, що побачу вільних від рабства людей при житті. Швидше за все, я загину. Але я загину не марно. За мною — тисячі моїх товаришів, і моя смерть принесе користь... Ми учимо робітників ненавидіти і вміти боротися за свої права. Ми вчимо їх у відкритих зіткненнях зі владою обстоювати свої вимоги. У цих же зіткненнях вони здобудуть і бойовий досвід, а він згодиться у майбутньому. Коли-небудь робітники знищуватимуть офіси і захоплюватимуть фабрики й заводи. Це вже буде справжня революція А те, що діється зараз, — просто розминка. Нам їх не потрібно агітувати, до наших лав їх залучає сама держава. Це вона поставила робітників у нелюдські умови, вона вбиває їх і саджає у в'язниці. Держава, конкретні чиновники і керівники, розплатяться кров'ю за свої знущання".
Комментариев нет:
Отправить комментарий